UWAGA!

W okresie od 26 czerwca do 1 września

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu czynna:

Poniedziałek – piątek 8.00-15.00,

soboty – nieczynne

 

Informujemy, że w dniach 23-25 sierpnia Filia PBW w Brzegu będzie nieczynna. Przepraszamy za niedogodności.

 

 


 

W świecie aborygeńskiej bajki

DSCN1409

DSCN1409
Zajęcia dla uczniów z klasy I, które odbyły się 16.03.br. w PSP nr 19 Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu, wprowadziły ich w świat baśni i wierzeń Aborygenów, rdzennych mieszkańców Australii.

Zaprezentowano bajkę "O gąsienicy, która zamieniła się w motyla i o tym, dlaczego ptaki wiją gniazda" w teatrzyku ilustracji KAMISHIBAI. W drugiej części spotkania zapoznano dzieci z kontynentem australijskim,jego pierwszymi mieszkańcami, światem zwierzęcym i roślinnym. Omówiono technikę kropkową, którą posługują się Aborygeni w swojej sztuce. W części warsztatowej uczestnicy spotkania, posługując się tą techniką, kolorowali wizerunki zwierząt, charakterystycznych dla Australii. Zainteresowanie wzbudził też magiczny przedmiot wykorzystywany przez aborygeńskich czarowników do przywoływania deszczu - kij deszczowy. Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom za wspólne spotkanie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

GALERIA

Jako tako czyli jak to po japońsku ... - warsztaty czytelnicze


image009   28 września  br. uczniowie z klasy III a z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 16 w Opolu uczestniczyli w pierwszych zajęciach czytelniczych z cyklu ,,Bajkopodróżowanie świata poznawanie". Podróż literacka odbyła się do Japonii, następna będzie do Włoch.

Więcej…

PARTNERZY

Odsłon artykułów:
4854274