UWAGA!

W okresie od 26 czerwca do 1 września

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu czynna:

Poniedziałek – piątek 8.00-15.00,

soboty – nieczynne

 

Informujemy, że w dniach 23-25 sierpnia Filia PBW w Brzegu będzie nieczynna. Przepraszamy za niedogodności.

 

 


 

Konsorcjum Opolskiej Biblioteki Cyfrowej

obc

obc
W 2016 roku powstało Konsorcjum Opolskiej Biblioteki Cyfrowej skupiające instytucje kultury oraz placówki oświatowe z województwa opolskiego. W skład Konsorcjum wchodzą: Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu, Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, Muzeum Ziemi Prudnickiej oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu.

Sama Opolska Biblioteka Cyfrowa  została uruchomiona w 2010 roku jako inicjatywa Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu.
Zasób Opolskiej Biblioteki Cyfrowej składa się z kolekcji: dziedzictwa narodowego (starodruków, rękopisów, grafik, kartografii), regionaliów (książek, czasopism, druków ulotnych, pocztówek), zbiorów współczesnych (książek i czasopism związanych z regionem, przekazywanych na mocy umów licencyjnych i wydawanych przez WBP) oraz zbiorów udostepnianych przez członków Konsorcjum.

 

Zbiory PBW publikowane na platformie OBC.

 

GALERIA

Jako tako czyli jak to po japońsku ... - warsztaty czytelnicze


image009   28 września  br. uczniowie z klasy III a z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 16 w Opolu uczestniczyli w pierwszych zajęciach czytelniczych z cyklu ,,Bajkopodróżowanie świata poznawanie". Podróż literacka odbyła się do Japonii, następna będzie do Włoch.

Więcej…

PARTNERZY

Odsłon artykułów:
4933930