UWAGA!

W okresie od 26 czerwca do 1 września

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu czynna:

Poniedziałek – piątek 8.00-15.00,

soboty – nieczynne

 

Informujemy, że w dniach 23-25 sierpnia Filia PBW w Brzegu będzie nieczynna. Przepraszamy za niedogodności.

 

 


 

Wychowanie w Przedszkolu

Wychowanie w przedszkolu

Wychowanie w przedszkolu
Wychowanie w Przedszkolu. Czasopismo dla nauczycieli założone w 1948 roku, od początku ukazuje się jako miesięcznik.

Od dziesięcioleci jest odbiciem tego, co w edukacji najmłodszych najważniejsze. Czasopismo ma charakter specjalistyczno-metodyczny, porusza zagadnienia doskonalenia, rozwoju zawodowego i refleksji pedagogicznej. Autorami publikowanych artykułów są m.in. pracownicy naukowi uczelni wyższych, psychologowie oraz pedagodzy na co dzień pracujący z dziećmi.

Pierwszym wydawcą miesięcznika zostały Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, następnie Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (od 1974 r.), Dr Josef Raabe Spółka Wydawnicza (od 2006 r.). Od października 2014 r. wydawcą „Wychowania w Przedszkolu” jest Forum Media Polska. Funkcję redaktora naczelnego pełni Dominika Stefanowska. Miesięcznik przeznaczony dla nauczycieli przedszkoli, dyrektorów tych placówek, a także studentów i pracowników naukowych wydziałów pedagogicznych wyższych uczelni.

Temat numeru 2/2017 to „Dziadkowie przedszkolaków – sztafeta pokoleń”. Anna Kałuba-Korczak odpowiada na pytanie : jakie korzyści odnoszą obie strony dzięki relacji wnuki – dziadkowie? Jakie zagrożenia mogą się pojawić oraz jak zagospodarować doświadczenie i umiejętności dziadków na przeszkolnym podwórku? Ponadto „Pedagogika Freineta w polskim przedeszkolu (Renata Stawczyk-Mizińska) oraz liczne scenariusze, między innymi „Każdy przedszkolak doskonale o tym wie, że języków obcych warto uczyć się! Scenariusz konkursu językowego”, którego autorkami są Anita Sobczak i Agnieszka Jankowska.

GALERIA

Jako tako czyli jak to po japońsku ... - warsztaty czytelnicze


image009   28 września  br. uczniowie z klasy III a z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 16 w Opolu uczestniczyli w pierwszych zajęciach czytelniczych z cyklu ,,Bajkopodróżowanie świata poznawanie". Podróż literacka odbyła się do Japonii, następna będzie do Włoch.

Więcej…

PARTNERZY

Odsłon artykułów:
4334833