UWAGA!

W okresie od 26 czerwca do 1 września

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu czynna:

Poniedziałek – piątek 8.00-15.00,

soboty – nieczynne

 

Informujemy, że w dniach 23-25 sierpnia Filia PBW w Brzegu będzie nieczynna. Przepraszamy za niedogodności.

 

 


 

Edukacja i Dialog

Edukacja i dialog

Edukacja i dialog
Edukacja i Dialog – to czasopismo liderów edukacji, miesięcznik wydawany przez Społeczne Towarzystwo Oświatowe.

"Edukacja i Dialog" ukazuje się od 1985 roku. Jej pierwszym redaktorem naczelnym został profesor Julian Radziewicz. Pełnił tę funkcję do czerwca 2007 roku. Początkowo pismo ukazywało się w drugim obiegu. Sekretarzem redakcji do tego czasu był Stanisław Więckowski. Obecnie pismem kieruje Witold Kołodziejczyk, a sekretarzem redakcji jest Jolanta Nitkowska-Węglarz. Pismo posiada swoją wersje internetową. Pod patronatem merytorycznym "Edukacji i Dialogu" realizowany jest projekt Autorytety dla edukacji.

Numer 09/10/ 2016 poświęcony historii, wędrówce w przeszłość, najnowszym badaniom najstarszych ksiąg, edukacji historycznej – zawiera między innymi : Niewykorzystany potencjał muzeum? - komentarz redaktora naczelnego Witolda Kołodziejczyka ; Opowiem Wam o historii. Moja opowieść o tych, którzy badali dzieje (Elżbieta Binswanger-Stefańska) ; 1050-lecie chrztu Polski i jego wpływ na dzieje jęyzka polskiego (Daniela Podlawska) ; Najcenniejsze wśród książek w Polsce - średniowieczne rękopisy (Jacek Soszyński) ; Utracone kodeksy średniowieczne na przykładzie przedwojennych zbiorów Biblioteki Narodowej (Jerzy Kaliszuk) oraz przykłady edukacji historycznej w muzeach ; Historia – nauczycielką życia? (Maciej Wierzchnicki).

GALERIA

Jako tako czyli jak to po japońsku ... - warsztaty czytelnicze


image009   28 września  br. uczniowie z klasy III a z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 16 w Opolu uczestniczyli w pierwszych zajęciach czytelniczych z cyklu ,,Bajkopodróżowanie świata poznawanie". Podróż literacka odbyła się do Japonii, następna będzie do Włoch.

Więcej…

PARTNERZY

Odsłon artykułów:
4422180