UWAGA!

W okresie od 26 czerwca do 1 września

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu czynna:

Poniedziałek – piątek 8.00-15.00,

soboty – nieczynne

 

Informujemy, że w dniach 23-25 sierpnia Filia PBW w Brzegu będzie nieczynna. Przepraszamy za niedogodności.

 

 


 

Spotkanie autorskie z Dorotą Masłowską - zaproszenie

1

1
 Zapraszamy na spotkanie autorskie z Dorotą Masłowską poświęcone jej nowej książce "Jak przejąć kontrolę nad światem nie wychodząc z domu".
1 czerwca godz.17.00, Czytelnia PBW
Spotkanie poprowadzi Dorota Różycka.

http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/4278/Jak-przejac-kontrole-nad-swiatem-nie-wychodzac-z-domu---Dorota--Maslowska

Dorota Masłowska - pisarka, w swojej twórczości podejmuje egzystencjalne problemy związane z brutalizacją życia, zagrożeniami współczesnego świata, odrzuca wszelkie zasady gatunkowo-stylistyczne, sięga do języka popkultury i marginesu społecznego. Autorka powieści „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną”, „Paw królowej” (Nagroda Nike 2006), „Kochanie, zabiłam nasze koty”, opowieści ”Jak zostałam wiedźmą”; utworów dramatycznych „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”, „Między nami dobrze jest” i felietonów „Więcej niż możesz zjeść. Felietony parakulinarne”, „Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu”. „Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu to zupełnie nowy cykl, kierowany do ludzi takich jak my, nadwrażliwych, zdziwaczałych, emocjonalnie pokiereszowanych humanistów. Do tych, którzy na przekór modom, prądom, falom, pływom i horoskopom lubują się w nielubianym, interesują nieinteresującym” – twierdzi autorka.

Attachments:
Download this file (m6.pdf)PLAKAT[ ]3678 kB

GALERIA

Jako tako czyli jak to po japońsku ... - warsztaty czytelnicze


image009   28 września  br. uczniowie z klasy III a z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 16 w Opolu uczestniczyli w pierwszych zajęciach czytelniczych z cyklu ,,Bajkopodróżowanie świata poznawanie". Podróż literacka odbyła się do Japonii, następna będzie do Włoch.

Więcej…

PARTNERZY

Odsłon artykułów:
4821454