UWAGA!

W okresie od 26 czerwca do 1 września

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu czynna:

Poniedziałek – piątek 8.00-15.00,

soboty – nieczynne

 

Informujemy, że w dniach 23-25 sierpnia Filia PBW w Brzegu będzie nieczynna. Przepraszamy za niedogodności.

 

 


 

Książka przyciąga jak magnes - obchody Święta Książki w bibliotece

IMG 20170424 121919 HDR

IMG 20170424 121919 HDR

Kwiecień jest miesiącem święta Książki dla dzieci i dla dorosłych. 2 kwietnia ( w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena)  obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci a 23 kwietnia Święto Książki i Praw Autorskich.

W naszej bibliotece z tej okazji odbyły się czterogodzinne zajęcia biblioterapeutyczne zachęcające do czytania książek pt: ,,Książka przyciąga jak magnes" oraz zajęcia czytelnicze dotyczące historii książki, budowy i rodzajów książek. Udział w nich wzięły dwie klasy IV z Publicznej Szkoły Podstawoej nr 14 w Opolu.  Podczas tych zajęć uczniowie prowadzili dyskusję na temat tego, czy warto być szarakiem i nie czytać książek oraz pisali ,,Hymn na cześć książek".  11 kwietnia podczas  ,,Nocy z Andersenem" w Publicznym Przedszkolu nr 28 w Opolu odbył się Baśniowy Teatrzyk - spektakl interaktywny przedstawiający baśń ,,Brzydkie kaczątko". Trzy grupy przedszkolaków zastanawiały się nad głównym problemem baśni: odrzuceniem przez grupę. Brzydkie czy niebrzydkie było to kaczątko?  - to trudne pytanie okazało się dla dzieci proste i oczywiste. 


GALERIA

Jako tako czyli jak to po japońsku ... - warsztaty czytelnicze


image009   28 września  br. uczniowie z klasy III a z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 16 w Opolu uczestniczyli w pierwszych zajęciach czytelniczych z cyklu ,,Bajkopodróżowanie świata poznawanie". Podróż literacka odbyła się do Japonii, następna będzie do Włoch.

Więcej…

PARTNERZY

Odsłon artykułów:
4102260