UWAGA!

W okresie od 26 czerwca do 1 września

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu czynna:

Poniedziałek – piątek 8.00-15.00,

soboty – nieczynne

 

Informujemy, że w dniach 23-25 sierpnia Filia PBW w Brzegu będzie nieczynna. Przepraszamy za niedogodności.

 

 


 

Wędrówka szlakiem nyskich zabytków

1

1
,,Wędrówka szlakiem nyskich zabytków,, to kolejna propozycja Pedagogicznej Biblioteki spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży w ramach akcji ,,Bezpieczne wakacje”.

Dnia 14 lipca 2017 r. dzieci i młodzież ze Świetlicy Socjalnej z programem zajęć socjoterapeutycznych przy OPS w Nysie odwiedziły naszą Bibliotekę, gdzie poznały księgozbiór naszej biblioteki promujący historię Nysy. Następnie miała miejsce wycieczka w czasie której dzieci i młodzież poznały dzieje najważniejszych zabytków Nysy opowiedziane przez Agnieszkę Popradę. Wycieczka zakończyła się w Bastionie św. Jadwigi, gdzie po wystawie multimedialnej oprowadzał uczestników Pan Jarosław Srębacz. Zajęcia były zorganizowane w ramach współpracy Pedagogicznej Biblioteki z Oddziałem PTTK Tryton w Nysie oraz Świetlicą Socjalną przy OPS w Nysie.
Zapraszamy również do odwiedzania strony internetowej Oddziału PTTK Tryton w Nysie propagatora aktywnego spędzania czasu wolnego.
https://www.facebook.com/pttknysa/?hc_ref=ARSptc7kj2y19conE18-9aWZtcqMIGVm0p1UDsEDo9fEY4i0uMrIXufhN_SLLOrsyns

GALERIA

Jako tako czyli jak to po japońsku ... - warsztaty czytelnicze


image009   28 września  br. uczniowie z klasy III a z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 16 w Opolu uczestniczyli w pierwszych zajęciach czytelniczych z cyklu ,,Bajkopodróżowanie świata poznawanie". Podróż literacka odbyła się do Japonii, następna będzie do Włoch.

Więcej…

PARTNERZY

Odsłon artykułów:
4854263