UWAGA!

W okresie od 26 czerwca do 1 września

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu czynna:

Poniedziałek – piątek 8.00-15.00,

soboty – nieczynne

 

Informujemy, że w dniach 23-25 sierpnia Filia PBW w Brzegu będzie nieczynna. Przepraszamy za niedogodności.

 

 


 

'' LATO WIERSZEM PISANE "

DSC 1478

DSC 1478
Dnia 27 czerwca odbył się Piknik z książką ,,LATO WIERSZEM PISANE" zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Nysie, Dzienny Dom Pobytu w Nysie oraz Świetlicę Środowiskową przy OPS w Nysie.

Wspólne spotkanie seniorów i dzieci miało na celu powitanie wakacji słowami wierszy sławnych poetów opisujących piękno lata. W czasie pikniku odbywały się również zabawy integracyjne, konkursy czytelnicze, kalambury, malowanie lata, układanie promyków słoneczka z marzeniami związanymi z wakacjami. Nie zabrakło również tańców w wykonaniu seniorów i dzieci. Dużym zainteresowaniem wśród uczestników pikniku cieszyła się wystawa książek ze zbiorów Biblioteki Pedagogicznej w Nysie. Uczestnicy wysłuchali informacji jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą oraz jak nie dać się oszukać o czym opowiadała policjantka z KPP w Nysie. Wiele radości sprawiło wspólne obdarowywanie się upominkami własnoręcznie zrobionymi przez seniorów i dzieci. Wszyscy pożegnali się słowami do zobaczenia za rok.

GALERIA

Jako tako czyli jak to po japońsku ... - warsztaty czytelnicze


image009   28 września  br. uczniowie z klasy III a z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 16 w Opolu uczestniczyli w pierwszych zajęciach czytelniczych z cyklu ,,Bajkopodróżowanie świata poznawanie". Podróż literacka odbyła się do Japonii, następna będzie do Włoch.

Więcej…

PARTNERZY

Odsłon artykułów:
4854308