UWAGA!

W okresie od 26 czerwca do 1 września

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu czynna:

Poniedziałek – piątek 8.00-15.00,

soboty – nieczynne

 

Informujemy, że w dniach 23-25 sierpnia Filia PBW w Brzegu będzie nieczynna. Przepraszamy za niedogodności.

 

 


 

Innowacje w nauczaniu szkolnym

Innowacje w nauczaniu

Innowacje w nauczaniu
Innowacje w nauczaniu szkolnym / Erich Petlák ; tł. Artur Sobótka. - Kraków : Wydawnictwo Petrus, 2017.

Publikacja stanowi kompendium wiedzy z zakresu dydaktyki ogólnej, w którym podjęto takie zagadnienia, jak : innowacje w edukacji i w związku z edukacją, ewaluacja w edukacji, style uczenia się uczniów, funkcje metod nauczania i metody aktywizujące, kreatywność w nauczaniu, konstruktywizm w nauczaniu, myślenie krytyczne, mastery learning, kształcenie otwarte, jakość życia ucznia w szkole.

Książka adresowana jest do nauczycieli akademickich, czynnych nauczycieli pracujących na poszczególnych etapach edukacyjnych, studentów pedagogiki, dla których będzie z pewnością doskonałym narzędziem dydaktycznym i inspiracją do podjęcia pracy twórczej z uczniami. Może też być wykorzystana jako materiał do samokształcenia, jak i również prowadzenia szkoleń nauczycieli w większych grupach w zakresie innowacyjnego podejścia do edukacji.

GALERIA

Jako tako czyli jak to po japońsku ... - warsztaty czytelnicze


image009   28 września  br. uczniowie z klasy III a z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 16 w Opolu uczestniczyli w pierwszych zajęciach czytelniczych z cyklu ,,Bajkopodróżowanie świata poznawanie". Podróż literacka odbyła się do Japonii, następna będzie do Włoch.

Więcej…

PARTNERZY

Odsłon artykułów:
4098781