UWAGA!

W okresie od 26 czerwca do 1 września

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu czynna:

Poniedziałek – piątek 8.00-15.00,

soboty – nieczynne

 

Informujemy, że w dniach 23-25 sierpnia Filia PBW w Brzegu będzie nieczynna. Przepraszamy za niedogodności.

 

 


 

Będziesz moim wszystkim

Bdziesz moim wszystkim

Bdziesz moim wszystkim
Będziesz moim wszystkim : 10 historii adopcyjnych i jedna bajka /[oprac.] Hanna Barełkowska [oraz] Aleksandra Pilimon. - Poznań : Media Rodzina, 2016.

Książka jest zapisem rozmów z rodzicami adopcyjnymi, którzy zaprosili autorkę do swojego świata. Przedstawia dziesięć opowiedzianych z wielką otwartością historii bycia z dzieckiem. Każda z historii jest inna i jednoczesnie wszystkie są takie same : po jednej stronie są rodzice, którzy chcą być rodzicami ; po drugiej zaś dzieci, które mają ogromną chęć, bycia dzieckiem dla kogokolwiek.

Publikacja stanowi ważny głos w szerszej dyskusji społecznej czy prawnej o rodzicielstwie adapcyjnym i zastępczym, które stanowi towarzyszenie dziecku przyjętemu na drodze rozwoju w jego własnej historii bez próbu zmienia jej na siłę, pomoc dziecku w poradzeniu sobie z przeżytą traumą opuszcenia przez rodziców biologicznych oraz utratą rodziny pochodzenia. Lektura książki może dodać odwagi i nadziei rodzicom, którzy podjęli się trudu wychowania dzieci adoptowanych.

Aleksandra Pilimon, założycielka stowarzyszenia Potrafię Więcej, dołącza do niej swoją ilustrowaną opowieść o tym, jak mąż i żona szukali - i znaleźli swoje dzieci, pokazując jednocześnie jeden ze sposobów przekazywania dzieciom prawdy o ich pochodzeniu.

GALERIA

Jako tako czyli jak to po japońsku ... - warsztaty czytelnicze


image009   28 września  br. uczniowie z klasy III a z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 16 w Opolu uczestniczyli w pierwszych zajęciach czytelniczych z cyklu ,,Bajkopodróżowanie świata poznawanie". Podróż literacka odbyła się do Japonii, następna będzie do Włoch.

Więcej…

PARTNERZY

Odsłon artykułów:
3971301