UWAGA!

W okresie od 26 czerwca do 1 września

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu czynna:

Poniedziałek – piątek 8.00-15.00,

soboty – nieczynne

 

Informujemy, że w dniach 23-25 sierpnia Filia PBW w Brzegu będzie nieczynna. Przepraszamy za niedogodności.

 

 


 

Spotkanie autorskie z Jackiem Pałkiewiczem

IMG 0403zm

IMG 0403zm
4 czerwca 2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Kluczborku odbyło się spotkanie autorskie ze światowej sławy podróżnikiem, eksploratorem, odkrywcą źródeł Amazonki, twórcą survivalu w Europie, autorem wielu książek, członkiem rzeczywistym Królewskiego Towarzystwa Geograficznego, reporterem - Jackiem Pałkiewiczem.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu Zaczytane Opolskie przez Fundację Fabryka Inspiracji PL i dostarczyło spragnionym opowieści o eksplorowaniu najdalszych zakątków naszego globu mocnych wrażeń. Jacek Pałkiewicz przeniósł zgromadzoną publiczność w najpiękniejsze i najniebezpieczniejsze miejsca świata, które mogliśmy podziwiać na przepięknie i profesjonalnie wykonanych przez niego slajdach. Barwna opowieść podróżnika o przygodach w dżungli amazońskiej wśród mieszkających tam plemion, ekspedycjach na różne pustynie świata, na biegun zimna oraz o samotnej podróży w szalupie ratunkowej przez Atlantyk i wielu innych wyprawach oraz możliwość zadawania pytań sprawiły, że spotkanie przebiegło we wspaniałej atmosferze.

Ważnym elementem wydarzenia był czas, gdy Jacek Pałkiewicz podpisywał książki i rozdawał autografy. Stworzyło to okazję do osobistego kontaktu z podróżnikiem.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

GALERIA

Jako tako czyli jak to po japońsku ... - warsztaty czytelnicze


image009   28 września  br. uczniowie z klasy III a z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 16 w Opolu uczestniczyli w pierwszych zajęciach czytelniczych z cyklu ,,Bajkopodróżowanie świata poznawanie". Podróż literacka odbyła się do Japonii, następna będzie do Włoch.

Więcej…

PARTNERZY

Odsłon artykułów:
4933937