UWAGA!

W okresie od 26 czerwca do 1 września

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu czynna:

Poniedziałek – piątek 8.00-15.00,

soboty – nieczynne

 

Informujemy, że w dniach 23-25 sierpnia Filia PBW w Brzegu będzie nieczynna. Przepraszamy za niedogodności.

 

 


 

Promocja książki i czytelnictwa w bibliotece - konsultacje zbiorowe dla nauczycieli-bibliotekarzy

WP 20161124 13 59 04 Prozm

WP 20161124 13 59 04 Prozm
24 listopada 2016 r. w Filii PBW w Kluczborku odbyły się konsultacje zbiorowe dla nauczycieli-bibliotekarzy powiatu kluczborskiego, których tematem  była "Promocja książki i czytelnictwa w bibliotece".

Podczas spotkania dyskutowano na temat realizacji wymagań związanych z udziałem w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Priorytet 3, prezentowano przykłady dobrych praktyk w propagowaniu czytelnictwa, które mają miejsce w bibliotekach szkolnych. Uczestnicy zostali zapoznani z działaniami Biblioteki Pedagogicznej w Kluczborku promującymi książkę wśród dzieci, młodzieży i społeczności lokaalnej. Jednym z punktów konsultacji był temat: "Oblicza książki - jak przyciągnąć czytelnika", w którym zaprezentowano i omówiono różnorodne formy, jakie może przybierać książka, dzięki czemu jest bardziej atrakcyjna dla czytelnika. Na zakończenie p. Beata Stróżyk, koordynator Wielkiej Ligi  Czytelników w powiecie kluczborskim, poinformowała zebranych o zasadach tego projektu  i zachęcała zebranych nauczycieli-bibliotekarzy do wzięcia w nim udziału. Całe spotkanie przebiegło w twórczej i przyjemnej atmosferze. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

 

 

GALERIA

Jako tako czyli jak to po japońsku ... - warsztaty czytelnicze


image009   28 września  br. uczniowie z klasy III a z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 16 w Opolu uczestniczyli w pierwszych zajęciach czytelniczych z cyklu ,,Bajkopodróżowanie świata poznawanie". Podróż literacka odbyła się do Japonii, następna będzie do Włoch.

Więcej…

PARTNERZY

Odsłon artykułów:
4933961