UWAGA!

W okresie od 26 czerwca do 1 września

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu czynna:

Poniedziałek – piątek 8.00-15.00,

soboty – nieczynne

 

Informujemy, że w dniach 23-25 sierpnia Filia PBW w Brzegu będzie nieczynna. Przepraszamy za niedogodności.

 

 


 

Pobawmy się w Aborygenów

DSCN0019

DSCN0019
"Świat Bajek" - to projekt edukacyjny dla klas I-III, realizowany przez Zespół Niepublicznych Szkół w Kędzierzynie-Koźlu. W ramach projektu dzieci odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną w dniu 26.05. 2017 r. Obejrzały bajkę aborygeńską "O gąsienicy, która zamieniła się w motyla i o tym, dlaczego ptaki wiją gniazda" w teatrzyku ilustracji KAMISHIBAI.

W drugiej części spotkania zapoznano dzieci z kontynentem australijskim i jego pierwszymi mieszkańcami - Aborygenami. Zaprezentowano barwne ilustracje związane z tematem spotkania oraz omówiono technikę kropkową, którą posługują się Aborygeni w swojej sztuce. W części warsztatowej uczestnicy spotkania, posługując się tą techniką, kolorowali obrazki zwierząt, charakterystycznych dla Australii. Zainteresowanie wzbudził też magiczny przedmiot wykorzystywany przez aborygeńskich czarowników do przywoływania deszczu - kij deszczowy. Bardzo dziękujemy za udział w spotkaniu.

GALERIA

Jako tako czyli jak to po japońsku ... - warsztaty czytelnicze


image009   28 września  br. uczniowie z klasy III a z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 16 w Opolu uczestniczyli w pierwszych zajęciach czytelniczych z cyklu ,,Bajkopodróżowanie świata poznawanie". Podróż literacka odbyła się do Japonii, następna będzie do Włoch.

Więcej…

PARTNERZY

Odsłon artykułów:
4822735