UWAGA!

W okresie od 26 czerwca do 1 września

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu czynna:

Poniedziałek – piątek 8.00-15.00,

soboty – nieczynne

 

Informujemy, że w dniach 23-25 sierpnia Filia PBW w Brzegu będzie nieczynna. Przepraszamy za niedogodności.

 

 


 

Spotkanie z "Kwoką" w PSP nr 5

IMG 3601

IMG 3601
"Czy ta kwoka, proszę pana, była dobrze wychowana?" - to temat zajęć czytelniczych z elementami biblioterapii, które odbyły się 9.01.2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu.

Odbiorcami były dzieci z klasy I. W trakcie zajęć uczestnicy zapoznali się z wierszem Jana Brzechwy pt. "Kwoka", prezentowanym w teatrzyku kamishibai. Dalsza część upłynęła na rozmowie i odpowiedzi na pytanie, jak powinien zachować się gospodarz przyjęcia, by zaproszeni goście byli radośni i czuli się dobrze. Dzieci zaprezentowały wiele ciekawych rad i pomysłów, które zostały uwiecznione na kartce z wizerunkiem Kwoki. W ostatniej części spotkania, w ramach zajęć plastycznych, dzieci ozdabiały wizerunek kwoki kolorowymi piórkami, a także odbywały rozmowę telefoniczną z wykorzystaniem zwrotów grzecznościowych. Dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie i aktywny udział w zajęciach. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

GALERIA

Jako tako czyli jak to po japońsku ... - warsztaty czytelnicze


image009   28 września  br. uczniowie z klasy III a z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 16 w Opolu uczestniczyli w pierwszych zajęciach czytelniczych z cyklu ,,Bajkopodróżowanie świata poznawanie". Podróż literacka odbyła się do Japonii, następna będzie do Włoch.

Więcej…

PARTNERZY

Odsłon artykułów:
4855366