UWAGA!

W okresie od 26 czerwca do 1 września

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu czynna:

Poniedziałek – piątek 8.00-15.00,

soboty – nieczynne

 

Informujemy, że w dniach 23-25 sierpnia Filia PBW w Brzegu będzie nieczynna. Przepraszamy za niedogodności.

 

 


 

"Czy ta kwoka, proszę pana, była dobrze wychowana?" - zajęcia czytelnicze z elementami biblioterapii

IMG 3418

IMG 3418
"Czy ta kwoka, proszę pana, była dobrze wychowana?" - to temat zajęć czytelniczych z elementami biblioterapii, które odbyły się 10.11.br. w Publicznym Przedszkolu nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu.

Spotkanie miało na celu utrwalenie właściwych norm zachowania oraz kształtowanie kultury słowa i szacunku wobec innych. W pierwszej części zajęć dzieci zapoznały się z wierszem Jana Brzechwy pt. "Kwoka", prezentowanym w teatrzyku kamishibai. Dalsza część upłynęła na rozmowie i odpowiedzi na pytanie, jak powinien zachować się gospodarz przyjęcia, by zaproszeni goście byli radośni i czuli się dobrze. Dzieci zaprezentowały wiele ciekawych rad i pomysłów. W ostatniej części spotkania, w ramach zajęć plastycznych, dzieci ozdabiały wizerunek kwoki kolorowymi piórkami. Dziękujemy dzieciom za aktywny udział w zajęciach i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

GALERIA

Jako tako czyli jak to po japońsku ... - warsztaty czytelnicze


image009   28 września  br. uczniowie z klasy III a z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 16 w Opolu uczestniczyli w pierwszych zajęciach czytelniczych z cyklu ,,Bajkopodróżowanie świata poznawanie". Podróż literacka odbyła się do Japonii, następna będzie do Włoch.

Więcej…

PARTNERZY

Odsłon artykułów:
4855370