UWAGA!

W okresie od 26 czerwca do 1 września

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu czynna:

Poniedziałek – piątek 8.00-15.00,

soboty – nieczynne

 

Informujemy, że w dniach 23-25 sierpnia Filia PBW w Brzegu będzie nieczynna. Przepraszamy za niedogodności.

 

 


 

XIII Wojewódzkie Dni Kultury Kresowej

IMG 3357

IMG 3357
W dniach 4 i 5 czerwca br., odbyły się uroczyste obchody XIII Wojewódzkich Dni Kultury Kresowej.Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą św., po której odbył się Marsz Pamięci do Gimnazjum Nr 1 im. Orląt Lwowskich pod tablicę upamiętniającą dokonane ludobójstwo Polaków na Kresach.

Następnie odbyła się konferencja naukowo-historyczna poświęcona tragicznym wydarzeniom na Kresach, w której uczestniczyli znani polscy historycy zajmujący się tymi zagadnieniami, m.in. dr Lucyna Kulińska, prof. Czesław Partacz, prof. Leszek Jankiewicz, prof. Stanisław Nicieja, prof. Bogusław Paź, dr Andrzej Zapałowski, dr Renata Pomarańska, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski oraz płk Dariusz Raczkiewicz. W konferencji wzięła udział kierownik filii PBW w Kędzierzynie-Koźlu p. Bożena Stefańska.

GALERIA

Jako tako czyli jak to po japońsku ... - warsztaty czytelnicze


image009   28 września  br. uczniowie z klasy III a z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 16 w Opolu uczestniczyli w pierwszych zajęciach czytelniczych z cyklu ,,Bajkopodróżowanie świata poznawanie". Podróż literacka odbyła się do Japonii, następna będzie do Włoch.

Więcej…

PARTNERZY

Odsłon artykułów:
4854279