UWAGA!

W okresie od 26 czerwca do 1 września

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu czynna:

Poniedziałek – piątek 8.00-15.00,

soboty – nieczynne

 

Informujemy, że w dniach 23-25 sierpnia Filia PBW w Brzegu będzie nieczynna. Przepraszamy za niedogodności.

 

 


 

Zajęcia literackie dla uczniów szkół podstawowych Śródmieścia

DSCN0564

DSCN0564
W PSP nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się warsztaty zajęciowe dla uczniów klas III i VI szkół podstawowych Śródmieścia.

W PSP nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się warsztaty zajęciowe dla uczniów klas III i VI szkół podstawowych Śródmieścia. Były one imprezą zorganizowaną w ramach realizacji projektu rządowego KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ. Wzięły w nim udział uczniowie trzech szkół : nr 1, nr 6 i nr 9. W ramach zajęć dzieci poznały twórczość pisarza dla dzieci - Grzegorza Kasdepke. Temat przybliżyła nauczyciel bibliotekarz z filii w Kędzierzynie-Koźlu Bożena Stefańska. W dalszej części spotkania bawiono się w kalambury wykorzystując książkę "Co to znaczy", odbył się konkurs pięknego czytania, a na zakończenie interpretacja plastyczna wylosowanego tekstu.Dyplomy przyznano w trzech kategoriach : Najlepszy aktor, Mistrz słowa i Najlepszy artysta plastyk. Dziękujemy szkołom za zaproszenie biblioteki do współpracy a uczniom za aktywne uczestnictwo w zajęciach.

GALERIA

Jako tako czyli jak to po japońsku ... - warsztaty czytelnicze


image009   28 września  br. uczniowie z klasy III a z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 16 w Opolu uczestniczyli w pierwszych zajęciach czytelniczych z cyklu ,,Bajkopodróżowanie świata poznawanie". Podróż literacka odbyła się do Japonii, następna będzie do Włoch.

Więcej…

PARTNERZY

Odsłon artykułów:
4855372