UWAGA!

W okresie od 26 czerwca do 1 września

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu czynna:

Poniedziałek – piątek 8.00-15.00,

soboty – nieczynne

 

Informujemy, że w dniach 23-25 sierpnia Filia PBW w Brzegu będzie nieczynna. Przepraszamy za niedogodności.

 

 


 

"Opole dawniej i dziś" - wystawa prac malarskich uczniów II i III OSSP w Opolu

Zapraszamy do oglądania wystawy prac malarskich „Opole dawniej i dziś„.  Prace są dziełem uczniów klas II i III gimnazjum Zespołu Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu. Wykonano je podczas zajęć w pracowni Rysunku i Malarstwa, której opiekunem jest pani Bożena Szwajkowska-Krauze.

 

Zadaniem uczniów było wykonanie kompozycji malarskiej w technice akrylowej na podstawie czarno-białej fotografii. Każda kompozycja została wykonana w ciepłej i chłodnej gamie kolorystycznej. Inspiracją do powstania prac uczniowskich stały się stare fotografie prezentujące wybrane, charakterystyczne miejsca i obiekty Opola. Wybrana technika pozwoliła na wykorzystanie abstrakcyjnej kolorystyki i stworzenie barwnej scenografii dawnego i współczesnego Opola. Tematyka wykonanych prac umożliwiła uczniom zapoznanie się z historią miasta, w szczególności z najciekawszymi zabytkami Opola.

Czas trwania wystawy: 2.03.2017-30.04.2017 r.

GALERIA

Jako tako czyli jak to po japońsku ... - warsztaty czytelnicze


image009   28 września  br. uczniowie z klasy III a z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 16 w Opolu uczestniczyli w pierwszych zajęciach czytelniczych z cyklu ,,Bajkopodróżowanie świata poznawanie". Podróż literacka odbyła się do Japonii, następna będzie do Włoch.

Więcej…

PARTNERZY

Odsłon artykułów:
4854520