UWAGA!

W okresie od 26 czerwca do 1 września

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu czynna:

Poniedziałek – piątek 8.00-15.00,

soboty – nieczynne

 

Informujemy, że w dniach 23-25 sierpnia Filia PBW w Brzegu będzie nieczynna. Przepraszamy za niedogodności.

 

 


 

Nowa Szkoła

Nowa szkoa

Nowa szkoa
Nowa Szkoła. Miesięcznik społeczno-pedagogiczny (10 numerów w roku). Ukazuje się od 1950 roku.

Jedno z najważniejszych czasopism dotyczących nauczania oraz wychowania w szkole. Redakcja mieści się w Warszawie. Redaktorem naczelnym czasopisma jest Jacek Jackowski. Miesięcznik porusza tematy związane z edukacją, zawiera artykuły dotyczące awansu, rozwoju i doskonalenia zawodowego nauczycieli, zarządzania szkołą, ścieżek edukacyjnych, oświaty za granicą, edukacji medialnej, a także zagadnienia społeczno-polityczne takie, jak : globalizacja, bezrobocie, demokracja, problemy rodziny – przemoc, uzależnienia, wszelkie patologie. Na łamach czasopisma przedstawione jest piśmiennictwo pedagogiczne : recenzje książek oraz bibliografie na wybrany temat. Stałe działy to : Edukacja i Polityka, Poglądy, Nauczyciele, Uczniowie, Edukacja medialna, Pokój nauczycielski, Kącik historyczny, Piśmiennictwo pedagogiczne, Korespondencje.

W numerze 2/2017 między innymi : Reforma w lutym – podpisanie przez minister edukacji rozporządzenia w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej (Lidia Jastrzębska) ; Wojna o reformą oświaty (Klemens Stróżyński) ; Ocenianie uczniów we współczesnej i przyszłej praktyce edukacyjnej szkoły (Michał Kowalewski) ; 30 lat Erasmusa, czyli mobilność zmienia życie (Lidia Pokrzycka) ; Tablica interaktywna w procesie nauczania – bibliografia w wyborze (Elżbieta Trojan)

GALERIA

Jako tako czyli jak to po japońsku ... - warsztaty czytelnicze


image009   28 września  br. uczniowie z klasy III a z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 16 w Opolu uczestniczyli w pierwszych zajęciach czytelniczych z cyklu ,,Bajkopodróżowanie świata poznawanie". Podróż literacka odbyła się do Japonii, następna będzie do Włoch.

Więcej…

PARTNERZY

Odsłon artykułów:
4334832