UWAGA!

W okresie od 26 czerwca do 1 września

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu czynna:

Poniedziałek – piątek 8.00-15.00,

soboty – nieczynne

 

Informujemy, że w dniach 23-25 sierpnia Filia PBW w Brzegu będzie nieczynna. Przepraszamy za niedogodności.

 

 


 

Bezpłatne szkolenia w ramach projektu Eduko - zaproszenie

Zapraszamy nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury na szkolenia realizowane w ramach projektu Eduko.

Pierwsze szkolenie dotyczy terapeutycznej funkcji książek w modelowaniu tożsamości i systemu wartości człowieka.

Podczas szkolenia uczestnicy poznają zasady tworzenia scenariuszy i programów biblioterapeutycznych stanowiących bazę do samodzielnego wykorzystania w praktyce edukacyjnej. Zajęcia poszerzają wiedzę z zakresu doboru literatury dla uczniów niechętnie czytających, z zaburzeniami dysleksji, ADHD oraz dla osób niepełnosprawnych, przewlekle chorych i borykających się z różnymi problemami i lękami.Uczestnicy zapoznają się z alternatywnymi formami promującymi czytelnictwo oraz wezmą udział w warsztatach praktycznych modelujących proces biblioterapeutyczny.

  • Tytuł szkolenia: Terapeutyczna funkcja książek w modelowaniu tożsamości i systemu wartości człowieka
  • Termin: 12 września 2017 r., godz. 10:00-16:00
  • Miejsce: RZPWE PBW w Opolu, ul. Kościuszki 14
  • Prowadzący: Justyna Jurasz
  • Zgłoszenia proszę wysyłać na adres http://edukoopolskie.pl/pl/aktualnosci-eduko/szkolenia-2017-19.html

Drugie szkolenie ,,Drama i biblioterapia jako narzędzie do pracy z emocjami. O emocjach, wartościach, pokonaniu lęku książką i narzędziami dramowymi" przeprowadzone będą również we wrześniu przez Justynę Jurasz, Agatę Szmytkę, Agnieszkę Juszczyk (miejsce i dokładny termin podany będzie wkrótce).

Szkolenie podzielone zostanie na dwa bloki. Pierwszy blok szkolenia stanowić będzie prezentacja nowych tekstów literackich dotyczących tożsamości i emocji. W tej części spotkania uczestnicy zapoznają się  z kreatywnymi formami pracy z tekstem.Drugi blok będzie miał charakter warsztatowy, zaprezentowane zostaną narzędzia podnoszące zaangażowanie uczniów w interpretację tekstów kultury.  Uczestnicy poznają techniki dramowe i teatralne poprzez doświadczenie pracy za pomocą tych narzędzi. Po szkoleniu edukatorzy otrzymają przygotowane w tym celu, materiały edukacyjne, w których zostaną opisane angażujące metody pracy poznawczej oraz wybrane gry dramowe i teatralne. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: http://edukoopolskie.pl/pl/aktualnosci-eduko/szkolenia-2017-19.html

Serdecznie zapraszamy!

GALERIA

Jako tako czyli jak to po japońsku ... - warsztaty czytelnicze


image009   28 września  br. uczniowie z klasy III a z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 16 w Opolu uczestniczyli w pierwszych zajęciach czytelniczych z cyklu ,,Bajkopodróżowanie świata poznawanie". Podróż literacka odbyła się do Japonii, następna będzie do Włoch.

Więcej…

PARTNERZY

Odsłon artykułów:
4796108