UWAGA!

W okresie od 26 czerwca do 1 września

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu czynna:

Poniedziałek – piątek 8.00-15.00,

soboty – nieczynne

 

Informujemy, że w dniach 23-25 sierpnia Filia PBW w Brzegu będzie nieczynna. Przepraszamy za niedogodności.

 

 


 

Bajkowe Opole - zajęcia czytelnicze z elementami book arts

image002

image002
14 czerwca odbyły się ostatnie zajęcia czytelnicze z cyklu ,,Opole, miasto w którym żyję" w których udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Opolu z wychowawczynią Panią Katarzyną Calicką.

W podsumowującym spotkaniu dzieci zapoznały się z bajkami stworzonymi przez przedszkolaków i ich rodziny dotyczącymi Przygód Misia Uszatka w Opolu.W książeczkach tych znaleźć można było nie tylko główne zabytki Opola, ale i atrakcyjne turystyczne miejsca naszego miasta. Druga część zajęć miała charakter bardzo kreatywny. Uczniowie  mieli za zadanie skonstruować Wieżę Piastowską używając do tego starych zniszczonych książek. Ta część wymagała dużego zaangażowania, podziału na grupy, wytypowaniu lidera-szefa oraz wyznaczeniu zadań. Skutkiem tych działań powstała jedna wspólna budowla z trzema wieżami...

 

GALERIA

Jako tako czyli jak to po japońsku ... - warsztaty czytelnicze


image009   28 września  br. uczniowie z klasy III a z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 16 w Opolu uczestniczyli w pierwszych zajęciach czytelniczych z cyklu ,,Bajkopodróżowanie świata poznawanie". Podróż literacka odbyła się do Japonii, następna będzie do Włoch.

Więcej…

PARTNERZY

Odsłon artykułów:
4821433