UWAGA!

W okresie od 26 czerwca do 1 września

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu czynna:

Poniedziałek – piątek 8.00-15.00,

soboty – nieczynne

 

Informujemy, że w dniach 23-25 sierpnia Filia PBW w Brzegu będzie nieczynna. Przepraszamy za niedogodności.

 

 


 

Fotorelacja z Nocy Bibliotek

image070

image070
3 czerwca 2017 r.  w bibliotece miała miejsce III edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Tematem przewodnim całej imprezy był KOsmos... w literaturze, nauce i w sztuce. Uczestnicy spotkania mogli obejrzeć wystawy (autorską - Marii Prochorec i ,,Świata przedstawionego" w literaturze - uczniów ZSE w Opolu) oraz uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych, czytelniczych i plastycznych.

Było planetarium, oglądanie nieba przez teleskop, nauka programowania klocków lego, przedstawienie o Mikołaju Koperniku i planetach oraz  o ,,kosmicznie magicznych" słowach. W przerwie między warsztatami każdy mógł malować swoje wyobrażenie kosmosu na folii. Wszyscy chętni mogli również poddać się wizażu i stylizacji ,,kosmicznego makijażu". Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tej imprezy: uczniom ze Szkoły Policealnej Cosinus w Opolu (opiekun Lidia Leszczyńska), uczniom sekcji robotycznej działającej przy Zespole Szkół Elektrycznych (opiekun Artur Rapiński), uczniom ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Grodkowie (opiekun Ewa Wójcicka, Anna Nawrocka-Pałka), uczenicy OSSKO Marii Prochorec (opiekun Krystyna Krauze), ,,Fabryce Robotów" w Łączniku (szczególnie Panu Sebastianowi Kucharskiemu). Dzięki ich zaangażowaniu ta Noc w bibliotece była niezwykła i wyjątkowo kosmiczna. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Zapraszamy również na stronę

http://nocbibliotek.org/pl/content/kosmiczna-noc-w-pedagogicznej-bibliotece-wojew%C3%B3dzkiej-w-opolu

 

GALERIA

Jako tako czyli jak to po japońsku ... - warsztaty czytelnicze


image009   28 września  br. uczniowie z klasy III a z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 16 w Opolu uczestniczyli w pierwszych zajęciach czytelniczych z cyklu ,,Bajkopodróżowanie świata poznawanie". Podróż literacka odbyła się do Japonii, następna będzie do Włoch.

Więcej…

PARTNERZY

Odsłon artykułów:
4796393