UWAGA!

W okresie od 26 czerwca do 1 września

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu czynna:

Poniedziałek – piątek 8.00-15.00,

soboty – nieczynne

 

Informujemy, że w dniach 23-25 sierpnia Filia PBW w Brzegu będzie nieczynna. Przepraszamy za niedogodności.

 

 


 

Buty smutku i buty radości - jak dobrze je nosić? - warsztaty z biblioterapii

IMG 20170307 093932 HDR

IMG 20170307 093932 HDR

Każdy z nas prezentuje całą gamę uczuć i emocji. Gdy rozumiemy, co czujemy i potrafimy te uczucia wyrażać, to życie staje się pełniejsze.Ulega poprawie też nasza relacja z innymi ludźmi.  Jeśli jednak boimy się uczuć lub ich nie rozumiemy, zaczynają się kłopoty i trudności. W naszej bibliotece w Pracowni Biblioterapii mają miejsce cykliczne zajęcia czytelnicze z elementami biblioterapii skierowane do dzieci przedszkolnych i szkolnych dotyczące zrozumienia emocji swoich i innych a także ukazujące modele poprawnego sposobu wyrażania uczuć.

 7 marca br . w zajęciach na temat uczucia smutku i radości udział wzięły dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 42 z grupy Krasnoludki. Podczas tego spotkania uczestnicy dowiedzieli się jak radzić sobie ze smutnym smutkiem i jak okazywać swoją radosną radość. Pretekstem do rozmów o smutku i radości były specjalnie wykonane buty oraz bajka o ,,Smutnym misiu "oraz ,,Beksie".

GALERIA

Jako tako czyli jak to po japońsku ... - warsztaty czytelnicze


image009   28 września  br. uczniowie z klasy III a z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 16 w Opolu uczestniczyli w pierwszych zajęciach czytelniczych z cyklu ,,Bajkopodróżowanie świata poznawanie". Podróż literacka odbyła się do Japonii, następna będzie do Włoch.

Więcej…

PARTNERZY

Odsłon artykułów:
3971330